Belediye Önünde Başkan Halil Arda’yı İstifaya Davet Ettiler

AK Parti Gaziemir İlçe Teşkilatı belediye binası önünde toplanarak, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’yı istifaya davet etti.

AK Parti Gaziemir İlçe Başkanı Serdar Muçay, yaptığı açıklamada, “Hepimizin yakından takip ettiği bu süreçte; Gaziemir Belediye Başkanı Halil ARDA’nın Cumhurbaşkanımıza, Milli ve Manevi değerlerimize yapmış olduğu düzeysiz ve ahlaksız paylaşımları tarafımızdan daha önce Şubat ayı Gaziemir Belediye meclis toplantısında dile getirilmiş ve sonrasında 11.03.2020 tarihinde İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.
O günlerde ulusal ve yerel medyada haber olmasına rağmen Cumhuriyet Halk Partisi’nin ne İlçe Başkanlığı, ne İl Başkanlığı, ne Genel Merkezinden, ne de Halil ARDA’nın kendisinden herhangi bir açıklama gelmemiştir. Bu suskunluk suçu kabul etmiş olmanın çaresizliğidir.
Pandemi sebebiyle askıya aldığımız bu süreç Dila KOYURGA, Yasin ERGÜL ve diğerlerinin benzer ahlaksızca paylaşımlarının ifşa olması ve akabinde Cumhurbaşkanımızın avukatlarının da olaya müdahil olmasıyla tekrar gündeme gelmiştir.
Allah bu ülkeye bir daha 27 Mayıs’lar yaşatmasın. Yıldönümünü yaşadığımız şu günlerde bu ülkeye 27 MAYIS 1960’ı yaşatan zihniyetin tekrar organize bir şekilde halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanımız olan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a ahlaksızca söylemde bulundukları açıkca tespit edilmiştir.
Bütün sorumluların Bağımsız Türk Yargısı önünde hesap vereceklerine inancımız tamdır. “Siyasetin Tek Limanı Ahlaktır” diyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a yapılan bu Ahlaksızca saldırılar asla kabul edilemez.
Sosyal yaşantımızın olmazsa olmazı olan ahlaktan yoksun bir belediye başkanı istemiyoruz ve Halil ARDA’yı istifaya davet ediyoruz.”
ifadelerini kullandı.

Son Haberler

İzmir Sahaf Festivali

İzmir’in ilk Sahaf Festivali, 5 Kasım - 15 Kasım tarihleri arasında Kemeraltı Antikacılar Çarşısı'nda açılıyor.Birbirinden nadide yazma eserler,...

İzmir Devlet Tiyatrolarında Bu Hafta (3-7 Kasım)

3-7 Kasım tarihleri arasında İzmir Devlet Tiyatrolarında hangi sahnede hangi oyun sergilenmekte, işte yanıtı…KONAK SAHNESİ

Mesut Yılmaz hayatını kaybetti

Bir süredir kanser tedavisi gören eski başbakanlardan Mesut Yılmaz hayatını kaybetti.Bir süredir kanser tedavisi gören eski başbakanlardan Mesut...

Mustafa Sarıgül de parti kuruyor

31 Mart yerel seçimleri öncesi CHP'den istifa eden Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi’ni siyasi bir partiye dönüştürmek için çalışmalarına hız verdi.

Kimler grip aşısı alabilecek ve fiyatı

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle talebin arttığı grip aşısı Türkiye’ye geldi. Grip aşısı alabilecek vatandaşlar e-Nabız sistemlerine yüklenirken aşı fiyatı da değişmeyerek 72,64...

Çim alanların hayatımıza katkıları

Hem doğaya hem de insan sağlığına pek çok faydası bulunan doğal çimler, artık yaşam alanlarının vazgeçilmezi konumunda.İzmir’in Tire...
1.654 Takipçiler
Takip Et

Bunlara da göz at!

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here