25 Eylül 2020

Erdoğan’ın İzmir’deki O Sözlerine Büyük Tepki!

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu’nun açılış töreninde İzmirli vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sözleriyle büyük tepki topladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu açıldı. Erdoğan’ın İzmir’den Çandarlı’ya ulaşımı 1,5 saatten 40 dakikaya düşüren Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolunun açılışındaki konuşmasındaki birkaç şehit ifadesine sosyal medya üzerinden yoğun tepki geldi.

“Birkaç tane şehidimiz var”

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erdoğan, “Bay Kemal dedi ki; ‘Doğu Akdeniz’de ABD, İngiltere Fransa var’ dedi. ‘Sadece Türkiye yok’ dedi. Zaten her zaman böyle konuşmuyor mu? Biz orada sondaj gemilerimizle vardık, sismik araştırma gemilerimizde vardık. Bay Kemal sen bunları söylediğin zaman 2 sondaj gemimiz vardı, şimdi 3’üncüyü de aldık, haberin olsun. Doğu Akdeniz’de sadece sismik ve sondaj gemilerimizle değil fırkateyn ve uçaklarımızla oradayız. Biz 500 yıl önce oradaydık, bugün de oradayız. Libya’nın meşru başkanı ve yönetimiyle masaya oturduk, imzaları attık. Deniz hukukundan anlamayan uluslararası hukuktan anlamayan bu notada akıl hocaları olmayan, akıl hocası karga olanın akıbeti ne olur? Bunların durumu bu Gayrimeşru Hafter’e karşı biz orada yönetici, kahraman askerlerimiz, Suriye milli ordusundan ekiplerimizle beraber oradayız. Birkaç tane şehidimiz var. Şunu da söyleyelim ki; birkaç şehidin karşılığında da 100’e yakın lejyonerlerden etkisiz hale getirdik. Şehitler tepesi boş kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Bir kaç şehit!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzmir'de söylediği o sözler büyük tepki çekti!BİRKAÇ ŞEHİTDile kolay.Kalbe ağır.Ateş düştüğü yeri yakıyor.Ardında kalan, babalar, bebeler ve eşlerde ölüyor onunla beraber.

İzmirvehaber paylaştı: 22 Şubat 2020 Cumartesi

Son Haberler

24 Eylül koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı verileri açıklandı. İşte 24 Eylül 2020 Perşembe Türkiye koronavirüs tablosu…Bugünkü test sayısı: 113.317Bugünkü vaka sayısı: 1.721Bugünkü...

Putin de Nobel Barış Ödülü’ne aday

Rus yazar ve akademisyen Sergey Komkov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 2021 Nobel Barış Ödülü’ne adaylığı için 10 Eylül’de başvuruda bulunduğunu duyurdu.

21 Eylül koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı verileri açıklandı. İşte 21 Eylül 2020 Pazartesi Türkiye koronavirüs tablosu…Bugünkü test sayısı: 112.942Bugünkü vaka sayısı: 1.743Bugünkü...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor.Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;Kafe ve restoranların...

Manda Çayı artık kokmayacak

İzmir'in Bayraklı ilçesindeki Adliye Sarayı ile yeni iş merkezlerinin arasından geçen Manda Çayı, İZSU'nun 2 aylık çalışması sonrasında artık kokmayacak.

İzmir Doğal Yaşam Parkı kapanıyor

Koronavirüs önlemleri kapsamında İzmir'de Doğal Yaşam Parkı 15 gün süreyle kapatılıyor.İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kararı sosyal...

Bunlara da göz at!

1 Comment

  1. Olayları yüzeysel gördüğünüz için konuşmayı istediğiniz yere çekersiniz. Birkaç sayısı net olarak söylenemeyecek sayıdır çünkü orada verilen şehitler suriyeli ve libyalı savaşçılardır. Bazı şeylerin netliği ve içeriği gizlenmelidir. Bunları biraz başka gözlükle bakarsanız görebilirsiniz.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here