23 Ekim 2020

İşte Corona Virüsünün Yüksek Bulaşıcılığının Nedenlerini

Bilim insanları Covid-19’un yüksek bulaşıcılığının nedenlerini açıkladı. ABD’deki Cornell Üniversitesi uzmanları, birkaç koronavirüs genomu (genetik) kombinasyonunun koronavirüsün yüksek bulaşıcılığının nedeni olduğunu belirtti.

Covid-19 genetiğinin yüzde 96’sının 2003 yılında ortaya çıkan ve 744 kişinin ölümüne neden olan SARS genomundan oluştuğunu ortaya koydu.

Ayrıca, Journal of Molecular Biology dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre, koronavirüs iyi huylu HCoV-HKU1 virüsünün özelliklerini de taşıyor.

İlk virüsün ölüm oranı çok yüksek ancak bulaşıcı değil, ikincisinde ise durum tam tersi. İki genomun sentezi ortaya çok virülans ve ölümcül bir koronavirüsün çıkmasına neden oldu.

Dünya bu virüsü ilk olarak geçen yılın sonunda öğrendi. Hastalık, Çin’in Hubei eyaletine bağlı Vuhan’da ortaya çıktı. Alınan önlemler ve karantina ilanına rağmen, enfeksiyon Çin topraklarında durdurulamadı ve tüm dünyaya yayıldı.

Son Haberler

Mustafa Sarıgül de parti kuruyor

31 Mart yerel seçimleri öncesi CHP'den istifa eden Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi’ni siyasi bir partiye dönüştürmek için çalışmalarına hız verdi.

Kimler grip aşısı alabilecek ve fiyatı

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle talebin arttığı grip aşısı Türkiye’ye geldi. Grip aşısı alabilecek vatandaşlar e-Nabız sistemlerine yüklenirken aşı fiyatı da değişmeyerek 72,64...

Çim alanların hayatımıza katkıları

Hem doğaya hem de insan sağlığına pek çok faydası bulunan doğal çimler, artık yaşam alanlarının vazgeçilmezi konumunda.İzmir’in Tire...

10 Ekim İzmir 2. altılı tahmini

BAY TOTEM’den 10 Ekim Cumartesi İzmir 2. altılı ganyan tahmini.İZMİR 2. ALTILI GANYAN TAHMİNİKÜÇÜK...

10 Ekim İzmir 1. altılı ganyan tahmini

BAY TOTEM’den 10 Ekim Cumartesi İzmir 1. altılı ganyan tahmini.İZMİR 1.ALTILI GANYAN TAHMİNİKÜÇÜK ŞABLON1.Ayak:...

İzmir acil çözüm istiyor

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, İzmir’de yaşanabilecek su krizi için acil çözüm bulunması gerektiğini açıkladı.TBMM’nin ilk oturum gününde...
41,6k Takipçiler
Takip Et

Bunlara da göz at!

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here