29 Eylül 2020

İzmir’in Güzel İnsanları

İzmir’deki Sokak Çorbacıları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, dağıttıkları çorbayla sokaklarda yaşayanlara yalnız olmadıklarını hissettiriyor.

“Başka bir dünya mümkün” diyerek yaklaşık 5 yıl önce kurulan Sokak Çorbacıları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, haftada 2 gün (Çarşamba ve Cumartesi) dernek binalarında hep beraber yaptıkları çorbayı evsizlere ve ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor.

İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencisi Sibel Arslan, bundan 5 yıl önce evsizlere sıcak çorba dağıtmak amacıyla Sokak Çorbacıları Yardımlaşma Derneği’ni kurmuş ve yaptıkları çorbayı termoslara koyup, bisikletleriyle sokaktaki evsizlere, ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya başlamışlar.

İzmir'in Güzel İnsanları

"Başka bir dünya mümkün" diyerek yaklaşık 5 yıl önce kurulan Sokak Çorbacıları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, haftada 2 gün (Çarşamba ve Cumartesi) dernek binalarında hep beraber yaptıkları çorbayı evsizlere ve ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor.

İzmir & Haber paylaştı: 25 Eylül 2019 Çarşamba

Sibel, henüz 23 yaşındayken yakalandığı kansere yenik düşerek hayata veda etti. Ancak ailesi ve arkadaşları onun başlattığı bu hareketi devam ettiriyor.

İzmir’in Basmane semtindeki dernek binasında yapılan çorbalar, özellikle Basmane, Alsancak ve Konak semtlerindeki evsizlere, ihtiyaç sahiplerine ikram ediyor.

SEN DE KATIL!

Haftada 2 gün çorba dağıtımı yapılıyor. Yaklaşık 150 kişiyi sıcak bir çorbayla buluşturan gönüllüler, “Bizler, dayanışmanın ve paylaşmanın gücüne inanıyoruz ve sizleri de bu gönüllü harekete bekliyoruz.” diyerek herkesi bu güzel harekete davet ediyor.

Son Haberler

Azerbaycan’da kısmi seferberlik ilan edildi

Dağlık Karabağ'da Ermeni güçleriyle olan çatışmaların devam etmesinin ardından Azerbaycan'da kısmi seferberlik ilan edildi.Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Aliyev’in...

Özel okul sayısı 8 yılda 8 bin arttı

Türkiye’de eğitim sisteminde yapılan değişiklik sonucunda 4+4+4 sisteminin uygulanmaya başlandığı 2012-2013 yılında 5 bin 942 olan özel okul sayısı iki katı aşkın...

27 Eylül koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı verileri açıklandı. İşte 27 Eylül 2020 Pazar Türkiye koronavirüs tablosu…Bugünkü test sayısı: 101.119Bugünkü vaka sayısı: 1.467Bugünkü...

24 Eylül koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı verileri açıklandı. İşte 24 Eylül 2020 Perşembe Türkiye koronavirüs tablosu…Bugünkü test sayısı: 113.317Bugünkü vaka sayısı: 1.721Bugünkü...

Putin de Nobel Barış Ödülü’ne aday

Rus yazar ve akademisyen Sergey Komkov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 2021 Nobel Barış Ödülü’ne adaylığı için 10 Eylül’de başvuruda bulunduğunu duyurdu.

21 Eylül koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı verileri açıklandı. İşte 21 Eylül 2020 Pazartesi Türkiye koronavirüs tablosu…Bugünkü test sayısı: 112.942Bugünkü vaka sayısı: 1.743Bugünkü...
41,9k Takipçiler
Takip Et

Bunlara da göz at!

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here