25 Eylül 2020

İzmirli İş Adamlarıyla İlgili Çarpıcı Açıklamalar!

Kanada merkezli yatırım danışmanlık firması Network Exchange Türkiye Direktörü Brandy Taylor İzmirli iş adamlarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Çok uluslu şirketlere yatırım danışmanlığı yapan Kanada merkezli yatırım danışmanlık firması Network Exchange Türkiye Direktörü Brandy Taylor, İzmir’de planladıkları yatırım çalışmalarından vazgeçtiklerini açıkladı. Açıkladığı sebepler ise oldukça ilginç…

Haziran ayından beri İzmir’de planladıkları yatırım çalışmaları için temaslarda bulunan Taylor, ‘İzmir’de profesyonel iş yapma kültürünü bulamadık, İzmirli iş adamlarındaki rehavet ve duyarsızlık, tahammül edilemeyecek seviyelerde’ dedi.

‘Randevularına ve sözlerine sadık değiller’

Brandy Taylor, İzmir ekonomisinin canlı olmadığını, yatırım kabiliyetleri oldukça yüksek olmasına karşın, İzmirli iş adamlarında benzerini başka şehirlerde görülmemiş bir rehavet olduğunu belirterek, “Görüştüğümüz firmaların neredeyse tamamı aile şirketleri. Karar alma ve görüş bildirmede zorluklar yaşadık. İzmirli iş adamları, randevularına ve sözlerine sadık değiller. Maddi yatırım yapmadan ve risk almadan para kazanmayı arzuluyorlar. Bundan daha ötesi iş yapma kabiliyetleri sınırlı ve genişletilmiş bakış açısını göremedik.” diye konuştu.

Randevu saatinde uyuyan iş adamı

Yatırım yapmaktan vazgeçmelerinde yaptıkları en son görüşmenin etkisinin büyük olduğunu belirten Taylor, şunları anlattı:
“Bir iş adamı ‘ikinci görüşmeyi Çeşme’deki malikanemde yapalım’ dedi. Görüşme yerine zamanında ve hazırlıklı gitmemize karşın, bize randevu veren iş adamının hala uyuduğu bilgisini aldık. Tam 1 saat bahçede iş adamını bekledik. Karşımıza şortla ve esneyen biri geldi. İşte bu tablodan sonra, artık İzmir’de daha fazla zaman kaybetmemeye karar verdik. İzmir’de edindiğimiz deneyimleri, yurt dışındaki paydaşlarımızla ve basın camiasındaki dostlarımızla paylaşacağımıza emin olabilirsiniz. İzmir’de çok zaman kaybettik ve bundan sonraki temaslarımızı Bursa ve Ankara’da sürdüreceğiz.”

Son Haberler

24 Eylül koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı verileri açıklandı. İşte 24 Eylül 2020 Perşembe Türkiye koronavirüs tablosu…Bugünkü test sayısı: 113.317Bugünkü vaka sayısı: 1.721Bugünkü...

Putin de Nobel Barış Ödülü’ne aday

Rus yazar ve akademisyen Sergey Komkov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 2021 Nobel Barış Ödülü’ne adaylığı için 10 Eylül’de başvuruda bulunduğunu duyurdu.

21 Eylül koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı verileri açıklandı. İşte 21 Eylül 2020 Pazartesi Türkiye koronavirüs tablosu…Bugünkü test sayısı: 112.942Bugünkü vaka sayısı: 1.743Bugünkü...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor.Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;Kafe ve restoranların...

Manda Çayı artık kokmayacak

İzmir'in Bayraklı ilçesindeki Adliye Sarayı ile yeni iş merkezlerinin arasından geçen Manda Çayı, İZSU'nun 2 aylık çalışması sonrasında artık kokmayacak.

İzmir Doğal Yaşam Parkı kapanıyor

Koronavirüs önlemleri kapsamında İzmir'de Doğal Yaşam Parkı 15 gün süreyle kapatılıyor.İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kararı sosyal...

Bunlara da göz at!

2 Comments

  1. yazıklar olsun böyle sözünde durmayan iş adamlarına. Adamlar gelmiş yatırım yapmaya karşılarında muattab yok. Ne kadar ayıp etmiş beyefendi. Biraz ciddi olun ciddi.!

  2. Malikanede randevu veeilirde gidilirse zaten bj söylenenleri baştan kabul etmişsiniz demektir.Yatırım için görüşeceğiniz firmaları ve yetkililerini araştırmaliydınız.İki tane neoldum delisiyle görüşüp tüm izmire maletmemeliydiniz.Ama genel görüşe katılıyorum şöyleki;çayın taşı ile çayın kuşunu vurmayı sevenler bir matahmış sanırlar bu deyimi ve iş sdamlığı ile patronluğu krallık gibi birşey sanırlar genelde bazıları askında yaşam şeklidir çalışmak ve iş adamlığı..

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here