29 Eylül 2020

İzmirlileri İsyan Ettiren Kesinti

İzmir’in 3 büyük ilçesine yaklaşık 60 saat su verilemeyecek. Bölgede yaşayan vatandaşlar kesintiye isyan etti.

İzmir Büyükşehir Beldiyesi tarafından yapılan açıklamada, “Küner köyü yakınlarında, İzmir’i besleyen 2200 mm’lik ana su borusunda meydana gelen arıza nedeniyle yaşanan ve Gaziemir, Karabağlar ile Buca’yı etkileyen su kesintisini gidermek için İZSU ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. İlk incelemeler sonrası kesintinin yaklaşık 60 saat süreceği tahmin ediliyor.” ifadeleri kullanıldı.

YIL OLMUŞ 2020…

Yaşanan bu kesintiye Buca, Gaziemir ve Karabağlar bölgesinde yaşayan vatandaşlardan yoğun tepki geldi. Kombilerdeki su basının da düşmesiyle susuzluğun yanında bir de soğukta kalan vatandaşlar tepkilerini sosyal medya üzerinden gösterdi.

“Yıl olmuş 2020 biz şehrin göbeğinde susuz kaldık üstelik Allahın suyunu en pahalı kullanan biziz! kombimin basıncı da düştü birde soğukta kaldık! Yağmur yağsa ayrı dert suyun altında kalıyoruz alt yapı 0 bu nedir ya kendinize gelin bi dünya maaş alıp yatıcanıza işinizi yapın.”

“Bu iş öyle muhtarlara ücretsiz ulaşım yapmakla olmuyor.Doğma büyüme İzmirliyim hep bi su sorunu vardı bi türlü de bitmiyor bi çözüm bulmak bu kadar mı zor 2020 ye gelmişiz güya b.şehirdeyiz su kesintisi komik oluyor.”

“Sürekli su kesiliyor ve 2 gün mağdur kalıyoruz. Siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz? Bari haber verin önceden tedbirimizi alalım, o da yok! Ama su faturamız çarşaf gibi gelirken sıkıntı yok dimi! Lanet olsun!”

“Yıl 2020, Mars’ta su bulunmak üzere! Ve biz üç koca ilçeyi besleyen su borusu arızasını ön görme yeteneği, kapasitesi olmayan bir belediye tarafından yönetiliyoruz. 2 gün su kesintisi artık Afrika’da bile az kaldı ki bizim belediye yönetimimiz sorunları öngörüp önlem alamıyor.”

“Her yıl düzenli olarak problem yaşanan hat. 3 büyük ilçe tek bir borunun insafına kalmış durumda sanırım.”

“Her yıl patlayan boru değil mi bu? yine 3-4 gün susuz kaldık. Teşekkürler.”

“Hiç açıklama yapmasaydınız koca izsunun bi B planı yok mu?Hangi devirde yaşıyoruz?60 saat su kesintisi birde millet habersiz hazırlıksız.Ödediğimiz su paralarına yazık.”

“Ne diyim yani lanet olsun ya.. Buca’da 60 saat su kesintisi olacak diyor sitede. İzmir’in en kalabalık ilçesinde yapılan en ufak bir şey yok zaten. Bir de sürekli günlerce su kesintisi yapıyorsunuz. İşinizi düzgün yapın, önceden de uyarın. Bu ne vurdumduymazlık.. Yazıklar olsun.”

“Ne hikmetse su sorunu bir türlü düzelmedi hep arıza hep arıza kaldırım taşı değiştireceğinize altyapıya önem verin 365 günün yarısı kesintiyle geçiyor.en pahalı fatura bizde ama su yok.2 seçimdir oy vermiyorum chp ye bu saatten sonrada hiç oy vermem.kıçımız boklu gezeriz artık.”

“Aralıksız kesintide öğrenci yurtları ne hale geliyor bir fikriniz var mı? Tek ailenin yaşadığı evlere benzemiyor koca yurtlar, kokudan uyuyamayacak duruma geliyoruz.”

Kesintiye neden olan görüntü

Son Haberler

Azerbaycan’da kısmi seferberlik ilan edildi

Dağlık Karabağ'da Ermeni güçleriyle olan çatışmaların devam etmesinin ardından Azerbaycan'da kısmi seferberlik ilan edildi.Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Aliyev’in...

Özel okul sayısı 8 yılda 8 bin arttı

Türkiye’de eğitim sisteminde yapılan değişiklik sonucunda 4+4+4 sisteminin uygulanmaya başlandığı 2012-2013 yılında 5 bin 942 olan özel okul sayısı iki katı aşkın...

27 Eylül koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı verileri açıklandı. İşte 27 Eylül 2020 Pazar Türkiye koronavirüs tablosu…Bugünkü test sayısı: 101.119Bugünkü vaka sayısı: 1.467Bugünkü...

24 Eylül koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı verileri açıklandı. İşte 24 Eylül 2020 Perşembe Türkiye koronavirüs tablosu…Bugünkü test sayısı: 113.317Bugünkü vaka sayısı: 1.721Bugünkü...

Putin de Nobel Barış Ödülü’ne aday

Rus yazar ve akademisyen Sergey Komkov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 2021 Nobel Barış Ödülü’ne adaylığı için 10 Eylül’de başvuruda bulunduğunu duyurdu.

21 Eylül koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı verileri açıklandı. İşte 21 Eylül 2020 Pazartesi Türkiye koronavirüs tablosu…Bugünkü test sayısı: 112.942Bugünkü vaka sayısı: 1.743Bugünkü...
41,9k Takipçiler
Takip Et

Bunlara da göz at!

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here