11 Eylül 2020

Nursel Doğan Ve Arkadaşı Deniz Hakkında Flaş Karar!

İzmir’de Ağustos 2018’den beri kayıp olan Nursel Doğan ve arkadaşı Deniz’i öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Haydar Sırça hakkında mahkeme adli kontrol şartıyla tahliye kararı verdi.

Nursel Doğan ve arkadaşı Deniz takma isimli 28 yaşındaki trans birey Emre Duran’dan 8 Ağustos 2018’den beri haber alınamamakta. Olayla ilgili olarak Nursel Doğan’ın 57 yaşındaki sevgilisi Haydar Sırça tutuklanmıştı.

Müge Anlı’nın programında da işlenen olayda Nursel Doğan ve arkadaşının cinayete kurban gitmiş olabileceği üzerinde duruldu. Haydar Sırça’nın Dikili’deki çiftlik evinin bahçesi kazıldı. Ancak cesetler bulunamadı.

HUKUKA AYKIRI DELİL

Tutuklanarak hakkında 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası açılan Haydar Sırça, ikinci kez çıktığı mahkemede suçlamaları yine reddetti. Sırça’nın avukatı, savcılık makamının soruşturmada eksik araştırmalar yaptığını, kayıp Nursel Doğan’ın müvekkili Haydar Sırça haricinde birden fazla sevgilisinin olduğunu, bu kişilere ilişkin hiçbir araştırma yapılmadığını söyledi. Soruşturmada görevli polis memurlarının olayın basına yansımış olmasından dolayı hukuka aykırı delil elde ederek mevcut soruşturmayı tamamladığını dile getiren avukat Onat, bu hukuka aykırı delillerin dosyadan çıkarılması gerektiği ve görevli memurlar hakkında suç duyurusunda bulunulmasını istedi.

TAHLİYESİNE KARAR VERİLDİ

Mahkeme, sanık Haydar Sırça’nın suç vasfının değişme ihtimalinin olduğu, delillerin toplanmış oluşu, sanığın delil karartma şüphesinin olmayışı, uzun süredir tutuklu bulunması gerekçesiyle adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verip, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Son Haberler

10 Eylül koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı verileri açıklandı. İşte 10 Eylül 2020 Perşembe Türkiye koronavirüs tablosu…Bugünkü test sayısı: 107.702Bugünkü vaka sayısı: 1.512Bugünkü...

TFF 1. Lig maçları TRT’de

TFF 1. Lig maçları yeni sezonda TRT tarafından yayınlanacak. Maçlar şifresiz yayınlanacak.Ajansspor’dan Salim Manav’ın haberine göre Digitürk, Süper...

9 Eylül koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı verileri açıklandı. İşte 9 Eylül 2020 Çarşamba Türkiye koronavirüs tablosu…Bugünkü test sayısı: 111.193Bugünkü vaka sayısı: 1.673Bugünkü...

İzmir için endişe verici açıklama!

Prof. Dr. Ceyhan, Covid-19 salgınının Türkiye'deki seyriyle ilgili olarak "Bugün Ankara'yı konuşuyoruz ama birkaç hafta içinde İstanbul'da da İzmir'de de durumun kötüye...

Doğal çimin faydaları

Canlı çim mi yoksa sentetik çim mi diye ikilemde iseniz doğal çimlerin hayatınıza kattığı çevresel ve kişisel faydalara göz atmanızda fayda var.

Doğum günün kutlu olsun İzmir

İzmir'in kurtuluşunun 98. yıldönümü etkinlikleri, Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle devam etti. Türk Yıldızları ve Solotürk, tören boyunca selamlama uçuşu yaptı. 

Bunlara da göz at!

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here