24 Eylül 2020

Orgeneral Aytaç Yalman Neden Öldü?

Geçtiğimiz gün vefat eden emekli Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman’ın ölümüyle ilgili iddialar kafaları karıştırdı.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, katıldığı bir TV programında emekli Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman’ın ölüm sebebinin yeni tip coronavirüs (Covid-19) olduğunu ileri sürdü.

Öztürk, Yalman’ın spor yaparken nefes darlığı çekerek hastaneye kaldırıldığını ve hastanedeki ilk tetkiklerin ardından “Bu işi burada yapamayız” denilerek eski GATA hastanesine sevk edildiğini duyurdu.

“Törensiz ve arkadaşlarına haber verilmeden defnedildi”İlk tetkikler sonrası komutana coronavirüs olduğu söyleniyor. Ancak Yalman, pazar günü kendini iyi hissettiğini söyleyerek eve gitmek istiyor. Birkaç saat sonra ise yaşamını yitiriyor. Yalman’ın törensiz ve arkadaşlarına dahi haber verilmeden defnedildiğini iddia eden Öztürk, bu durumun iddiaları güçlendirdiğine dikkat çekiyor. Öztürk, Orgeneral Aytaç Yalman’ın eşi Belma Hanım ve kız kardeşinin de karantina altında olduğunu iddia etti.

BAŞHEKİMLİK ONAYLADI

19 Mart tarihinde konuyla ilgili Başhekimlikten bir açıklama yapıldı ve iddiaları doğruladı. Yapılan açıklamada “Eski kara kuvvetleri komutanı Aytaç Yalman korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti, eşi de korona virüs nedeniyle tedavi altında…” denildi.

Geçtiğimiz gün vefat eden emekli Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman'ın ölümüyle ilgili iddialar kafaları karıştırdı.

İzmirvehaber paylaştı: 18 Mart 2020 Çarşamba

Son Haberler

24 Eylül koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı verileri açıklandı. İşte 24 Eylül 2020 Perşembe Türkiye koronavirüs tablosu…Bugünkü test sayısı: 113.317Bugünkü vaka sayısı: 1.721Bugünkü...

Putin de Nobel Barış Ödülü’ne aday

Rus yazar ve akademisyen Sergey Komkov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 2021 Nobel Barış Ödülü’ne adaylığı için 10 Eylül’de başvuruda bulunduğunu duyurdu.

21 Eylül koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı verileri açıklandı. İşte 21 Eylül 2020 Pazartesi Türkiye koronavirüs tablosu…Bugünkü test sayısı: 112.942Bugünkü vaka sayısı: 1.743Bugünkü...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor.Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;Kafe ve restoranların...

Manda Çayı artık kokmayacak

İzmir'in Bayraklı ilçesindeki Adliye Sarayı ile yeni iş merkezlerinin arasından geçen Manda Çayı, İZSU'nun 2 aylık çalışması sonrasında artık kokmayacak.

İzmir Doğal Yaşam Parkı kapanıyor

Koronavirüs önlemleri kapsamında İzmir'de Doğal Yaşam Parkı 15 gün süreyle kapatılıyor.İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kararı sosyal...

Bunlara da göz at!

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here