23 Ekim 2020

Otele Yerleştirilen Evsizlere Alkol Belediyeden

ABD’de corona virüsüyle mücadelede eşi benzeri görülmemiş bir uygulamaya imza atıldı. San Francisco’da belediye, otele yerleştirdiği evsizlerin dışarı çıkmaması için alkol ve tıbbi amaçlı esrar tedariğini de üstlendi.

Corona virüsünün en çok can kaybına yol açtığı ülke olan ABD’de, salgınla mücadele aralıksız sürüyor. Hastalığın yayılmasını durdurmak için önlem üstüne önlem alınırken, bunlar arasında en tartışmalı örnek San Francisco’da yaşandı.

Sokaklarda yaşayan evsizleri otellere yerleştiren belediye yönetimi, dışarı çıkmalarını önlemek için de her türlü ihtiyaçlarının karşılanacağını açıkladı.

San Francisco Chronicle gazetesine konuşan belediyenin sağlık departmanı sözcüsü Jenna Lane, karşılanacak ihtiyaçlar arasında alkol, tütün ürünleri ve tıbbi amaçlı esrarında bulunduğunu söyledi. Lane, “Bu insanlar içeride kalarak San Francisco için müthiş bir iş yapıyorlar. Onlara şunu söyledik: Dışarı çıkıp almak istediğiniz şeyleri temin etmek için elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. Bu sayede hem onlar güvende kalıyor hem de toplum korunuyor” dedi.

270 KİŞİ KALIYOR

Şehir genelinde 270 evsizin belediyenin desteğiyle otellerde kaldığı belirtiliyor. Uygulama sosyal medya kullanıcılarına da ikiye böldü. Kimileri corona virüsüyle mücadelede bu durumu faydalı bulsa da, kimileri ise bu uygulamanın insanların bağımlılığını artırdığını savundu.

Son Haberler

Mustafa Sarıgül de parti kuruyor

31 Mart yerel seçimleri öncesi CHP'den istifa eden Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi’ni siyasi bir partiye dönüştürmek için çalışmalarına hız verdi.

Kimler grip aşısı alabilecek ve fiyatı

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle talebin arttığı grip aşısı Türkiye’ye geldi. Grip aşısı alabilecek vatandaşlar e-Nabız sistemlerine yüklenirken aşı fiyatı da değişmeyerek 72,64...

Çim alanların hayatımıza katkıları

Hem doğaya hem de insan sağlığına pek çok faydası bulunan doğal çimler, artık yaşam alanlarının vazgeçilmezi konumunda.İzmir’in Tire...

10 Ekim İzmir 2. altılı tahmini

BAY TOTEM’den 10 Ekim Cumartesi İzmir 2. altılı ganyan tahmini.İZMİR 2. ALTILI GANYAN TAHMİNİKÜÇÜK...

10 Ekim İzmir 1. altılı ganyan tahmini

BAY TOTEM’den 10 Ekim Cumartesi İzmir 1. altılı ganyan tahmini.İZMİR 1.ALTILI GANYAN TAHMİNİKÜÇÜK ŞABLON1.Ayak:...

İzmir acil çözüm istiyor

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, İzmir’de yaşanabilecek su krizi için acil çözüm bulunması gerektiğini açıkladı.TBMM’nin ilk oturum gününde...
41,6k Takipçiler
Takip Et

Bunlara da göz at!

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here