30 Eylül 2020

Tunç Soyer Yine Eleştirilerin Hedefinde!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kıbrıs’ta yayın yapan bir haber kanalına verdiği röportajda söyledikleri yüzünden eleştiri yağmuruna tutuldu.

Başkan Tunç Soyer’in röpotajda kullandığı ifadeler Türkiye Kıbrıs’tan çıksın, Kıbrıs’ı verelim şeklinde algılandı. Bunun üzerine Tunç Soyer, Twitter’da Türkiye gündeminin ilk sırasında yer aldı.

TUNÇ SOYER NE DEMİŞTİ?

Başkan Soyer, Haberci gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gizem Özgeç’e verdiği röportajda, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Kıbrıs’ı Kıbrıslılara bırakırsak, en doğrusu bu olacak. Ancak hiç bırakmıyoruz. Herkes Ada’nın bir tarafından çekiştiriyor. Ben bunu doğru bulmuyorum. Kıbrıs’ın jeopolitik önemini falan bir kenara koyup, adayı Kıbrıslılara bırakmak lazım. Kaderlerini kendileri belirlemeli. Ben iki halkın barış içinde yaşamalarından, birlikte karar üretmesinden yanayım. Herkes çok fazla müdahil oluyor, sadece Türkiye değil… Filler tepişir, çimenler ezilir. Onlar tepişiyor. Olan Kıbrıslılara oluyor.”

İşte o eleştirilerden bazıları:

Ya sizi sırayla mı veriyorlar? İşini yapsana sen Tunç Soyer. İzmir’i kurtardın Kıbrıs’a mı geldi iş?

Neymiş Türk askeri KKTC’den çıksın..? Yunan rum ağızı ile konuşan CHP İzmir belediye başkanı “Tunç Soyer” sen kimsin ki KKTC için beyan veriyorsun Sen önce git İzmir’in çöpünü topla bunlar Senin boyunu aşar.

Ayrıca Tunç Soyer ; Kıbrıs Türkiyenindir..! Sen Önce İzmir’e Belediye Başkanı Olmayı Becerde Sonra Sağa Sola Dil Uzatırsın. Daha 1 Tane Başarın Yok Belediyecilik’de..! HEYKEL Yaptırmak Başarı Değil..

Tunç Soyer Şehit yakınlarına yardım yapılmasını reddettiğinde gözümde bitmiştin. Kıbrıs seni neden rahatsız ediyor? Çıkarılacak doğalgazı rumlar mı alsın istiyorsun? Biraz Mansur Yavaş’ı örnek alın, Adam sadece kendi işini yapıyor..

Sayın Tunç Soyer; sol gözü çıkarılan, pazıları matkapla oyulan, kafatasının sol tarafına beton çivisi çakılan, sol ayağıkırılan, boğazından göbeğine kadar göğsünü yarıp çuval diker gibi dikilen ve iç organlarını çalınan Kıbrıs Şehidimiz CENGİZ TOPEL’in ruhundan da mı utanmazsın?

“Tunç Soyer” yakında İzmir’de özerklik ilan edip. Yunan’a bağlanmak için referandum yapabilir.

Son Haberler

Azerbaycan’da kısmi seferberlik ilan edildi

Dağlık Karabağ'da Ermeni güçleriyle olan çatışmaların devam etmesinin ardından Azerbaycan'da kısmi seferberlik ilan edildi.Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Aliyev’in...

Özel okul sayısı 8 yılda 8 bin arttı

Türkiye’de eğitim sisteminde yapılan değişiklik sonucunda 4+4+4 sisteminin uygulanmaya başlandığı 2012-2013 yılında 5 bin 942 olan özel okul sayısı iki katı aşkın...

27 Eylül koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı verileri açıklandı. İşte 27 Eylül 2020 Pazar Türkiye koronavirüs tablosu…Bugünkü test sayısı: 101.119Bugünkü vaka sayısı: 1.467Bugünkü...

24 Eylül koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı verileri açıklandı. İşte 24 Eylül 2020 Perşembe Türkiye koronavirüs tablosu…Bugünkü test sayısı: 113.317Bugünkü vaka sayısı: 1.721Bugünkü...

Putin de Nobel Barış Ödülü’ne aday

Rus yazar ve akademisyen Sergey Komkov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 2021 Nobel Barış Ödülü’ne adaylığı için 10 Eylül’de başvuruda bulunduğunu duyurdu.

21 Eylül koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı verileri açıklandı. İşte 21 Eylül 2020 Pazartesi Türkiye koronavirüs tablosu…Bugünkü test sayısı: 112.942Bugünkü vaka sayısı: 1.743Bugünkü...
41,9k Takipçiler
Takip Et

Bunlara da göz at!

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here