20 Ekim 2020

Tunç Soyer’den tartışılan önergeye canlı yayında yanıt

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, mecliste reddedilen PKK’nın kınanmasına ilişkin önerge hakkında canlı yayına bağlanarak açıklamalarda bulundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında geçtiğimiz günlerde AK Partili Meclis Üyesi Erhan Çalışkan’ın, Karabağlar yangınıyla ilgili PKK’nın kınanmasına ilişkin verdiği önerge reddedilmişti.

CNN Türk’te yayınlanan Ahmet Hakan’ın moderatörlüğünde Tarafsız Bölge programına konuk olan Yaşar Hacısalihoğlu, bu önergeyi gündeme getirdi.

BAŞKAN SOYER CANLI YAYINA BAĞLANDI

Bunun üzerine CHP İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer canlı yayına bağlanarak şu ifadeleri kullandı:

“Gelen önergenin PKK’yı kınamak, kınamamakla ilgili bir içeriği yoktu. İzmir’Büyükşehir Belediyesi’nde PKK’yı kınamayacak meclis üyesi yok. Benim olmadığım bir oturumdu ve meclis başkan vekilimiz oturumu PKK’yı kınayarak açmıştır. Böyle bir şey asla söz konusu değil. İzmir Büyükşehir Belediyesi’yle ilgili böyle bir ifadeyi esefle karşılıyorum.

Belediye şehit ailelerine her daim sahip çıkmıştır, çıkmaya devam edecektir. Yaptıklarımız herkesin malumudur. Bunun sorgulanmasını çok sığ bir siyaset enstrümanı olarak görüyorum ve bunu büyük bir haksızlık olarak değerlendiriyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi PKK’ya sonuna kadar karşı. PKK’yı ben dahil bütün meclis üyeleri lanetliyor.”

Son Haberler

10 Ekim İzmir 2. altılı tahmini

BAY TOTEM’den 10 Ekim Cumartesi İzmir 2. altılı ganyan tahmini.İZMİR 2. ALTILI GANYAN TAHMİNİKÜÇÜK...

10 Ekim İzmir 1. altılı ganyan tahmini

BAY TOTEM’den 10 Ekim Cumartesi İzmir 1. altılı ganyan tahmini.İZMİR 1.ALTILI GANYAN TAHMİNİKÜÇÜK ŞABLON1.Ayak:...

İzmir acil çözüm istiyor

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, İzmir’de yaşanabilecek su krizi için acil çözüm bulunması gerektiğini açıkladı.TBMM’nin ilk oturum gününde...

Karşıyaka’da acı olay!

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde, Bihter Yalçınsoy boşanma aşamasında olduğu Rahman Yalçınsoy tarafından öldürüldü.Olay, Karşıyaka ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde meydana geldi....

Bakan Ziya Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yüz yüze eğitime aşamalı geçişte alınan yeni kararlara ilişkin ayrıntıları açıkladı.

5 Ekim koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı günlük verileri açıkladı. İşte 5 Ekim 2020 Pazartesi Türkiye koronavirüs tablosu…Bugünkü test sayısı: 115.632Bugünkü hasta sayısı:...
41,6k Takipçiler
Takip Et
Önceki İçerikÇeşme’de Deprem
Sonraki İçerikUrla Caz Festivali

Bunlara da göz at!

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here